قوانین و مقررات

لطفا پیش از استفاده و بهره مندی از هرگونه اطلاعات و خدمات از طریق این وب سایت، شرایط و مقررات استفاده را با دقت مطالعه فرمایید. با دسترسی، استفاده و بهره مندی از هر یک از محتوا، اطلاعات و خدمات وب سایت icharter.ir که ارائه دهنده خدمات رزرو بلیط هواپیما است، شما موافقت خود را با شرایط و مقررات اعلام نموده اید. لطفا چنانچه حتی با یکی از موارد زیر موافق نیستید، از این وب سایت استفاده نفرمایید.

تغییرات شرایط و مقررات در همین صفحه به روز رسانی خواهد شد و استفاده مستمر شما از این وب سایت به معنی پذیرش هرگونه تغییر است.

شرایط و مقررات عمومی:

 • icharter.ir مطابق قوانین کشور جمهوری اسلامی ایران فعالیت می کند.
 • استفاده از محتوای وب سایت icharter.ir تنها برای مقاصد غیرتجاری و با ذکر منبع بلامانع می باشد. هرگونه سوء استفاده از محتوای این وب سایت پیگرد قانونی خواهد داشت. استفاده تجاری از محتوای این وب سایت با توافق کتبی دو طرف امکان پذیر است.
 • icharter.ir موظف و متعهد به حفظ اطلاعات ثبت شده مسافرین خویش خواهد بود و اطلاعات تنها بر اساس درخواست های قانونی در اختیار مراجع قانونی قرار خواهد گرفت. icharter.ir متعهد می شود در حد توان از اطلاعات شما محافظت کند و در این راستا فناوری مورد نیاز برای هرچه امن تر شدن استفاده شما از وب سایت را توسعه دهد.
 • با توجه به اینکه icharter.ir خود صادرکننده بلیط پروازهای سیستمی است، تمام مسئولیت های آن برعهده وی خواهد بود.
 • با توجه به اینکه icharter.ir تنها گردآورنده اطلاعات و فروشنده بلیط پروازهای چارتری است، مسئولیت قیمت گذاری بلیط، صدور قطعی بلیط (وجود نام مسافرین در لیست پرواز) و شرایط و مقررات کنسلی بلیط بر عهده صادرکننده (همان چارترکننده) می باشد. کارمزد ما از فروش بلیط پروازهای چارتری بابت جستجو و نمایش یکجای ارزانترین پروازهای چارتری، فراهم سازی امکانات خرید آنلاین بلیط، درخواست صدور قطعی بلیط از صادرکننده (همان چارترکننده)، ارسال بلیط برای مسافرین، انجام کنسلی بلیط و استرداد مبلغ باقیمانده آن و در صورت بروز مشکلات پیگیری و برخورد با صادرکننده (همان چارترکننده) است.
 • مبلغ بلیط پروازهای سیستمی مطابق قیمت شرکت هواپیمایی و پروازهای چارتری بر اساس قیمت چارترکننده است. مبالغ در بلیط نوشته خواهد شد و icharter.ir مازاد بر کارمزد مشخص خویش،‌ حق هرگونه تغییری در قیمت ها را نخواهد داشت. چنانچه رزرو کننده بیشتر از مبلغ بلیط پرداخت کرده باشد مبلغ مازاد می بایست توسط icharter.ir به وی مسترد شود. رزرو کننده با پرداخت اختیاری خود ضمن اطلاع از شرایط و مقررات نرخی بلیط ها، مبلغ پرداختی را قبول کرده است.
 • طبق مقررات سازمان هواپیمایی کشوری مسئولیت های کیفیت پرواز، کنسلی پرواز، تاخیر یا تعجیل در زمان انجام پرواز و حمل و تحویل بار مسافرین بر عهده شرکت هواپیمایی (همان ایرلاین) برگزار کننده پرواز می باشد.

شرایط و مقررات خرید، تغییر و کنسلی:

 • icharter.ir تمام تلاش خود را جهت ارائه اطلاعات کامل و صحیح خواهد نمود اما مسئول نقص اطلاعات نخواهد بود. icharter.ir موظف است خدمات را مطابق با آنچه فروخته است انجام دهد و در صورت بروز خطا در نمایش اطلاعات یا انجام خدمات، مسافرین توانایی درخواست لغو خرید بدون پرداخت خسارت را خواهند داشت.
 • با توجه به اینکه انتخاب پرواز و ورود اطلاعات در اختیار رزرو کننده است، مسئولیت هرگونه خطای احتمالی بر عهده وی می باشد.
 • پرداخت رزرو کننده تنها به معنی درخواست خرید توسط ایشان بوده و خرید بلیط پس از دریافت بلیط ها از طریق ایمیل، پیامک یا فکس قطعی خواهد شد. با توجه به گستردگی تامین کنندگان، تفاوت و ناهماهنگی سیستم ها و اختلالات شبکه ای، در برخی مواقع ممکن است درخواست خریدی توسط تامین کنندگان پذیرش نشود یا خطایی در نمایش ظرفیت خالی و قیمت پروازهای آنها رخ دهد. در این موارد icharter.ir پس از اطلاع مسافرین امکان رد درخواست خرید و استرداد مبلغ پرداختی را خواهد داشت.
 • بلیط های صادر شده به نام مسافرین بوده و غیر قابل انتقال به غیر است. تمام زمان های مندرج در بلیط به وقت محلی می باشد. اکیدا خواسته می شود بلیط پروازهای چارتری چاپ شده و همراه مسافرین باشد اما بلیط پروازهای سیستمی الکترونیکی بوده و الزامی به چاپش نمی باشد. در صورت بروز هرگونه مشکل در فرودگاه مهر بلیط توسط دفتر شرکت هواپیمایی جهت پیگیری های بعدی الزامی است.
 • همراه داشتن مدرک شناسایی معتبر (کارت ملی، شناسنامه یا گذرنامه)‌ جهت پذیرش در فرودگاه و سوارشدن به هواپیما الزامی است. گذرنامه مسافرین در پروازهای خارجی می بایست از شروع سفر دارای حداقل 6 ماه اعتبار باشد که مسئولیت ناشی از عدم توجه به آن بر عهده رزرو کننده خواهد بود. مسئولیت رعایت الزامات قانونی، صحت اطلاعات و اعتبار مدارک کارت ملی و شناسنامه در پروازهای داخلی و ویزا و گذرنامه در پروازهای خارجی بر عهده رزرو کننده است. همچنین حضور مسافرین یک ساعت قبل از پروازهای داخلی و سه ساعت قبل از پروازهای خارجی در فرودگاه جهت انجام امور پذیرش ضروری می باشد.
 • همراه داشتن مجوز پزشکی جهت پذیرش خانم های باردار، افراد مبتلا به بیماری های قلبی-عروقی، بیماری های تنفسی، صرع، آنمی شدید، دیابت ملیتوس کنترل نشده، کسانیکه دیالیز می شوند یا کسانیکه از داروهای تضعیف کننده سیستم ایمنی استفاده می نمایند و یا هرگونه بیماری که سبب منع سفر هوایی باشد، هنگام سوارشدن به هواپیما ضروری می باشد. خرید بلیط مسافرینی که دارای شرایط خاص پرواز مانند موارد فوق یا استفاده از ویلچر و بالابر هستند، می بایست با هماهنگی icharter.ir انجام شود در غیر اینصورت هیچگونه مسئولیتی را نخواهد پذیرفت.
 • کنسلی بلیط پروازهای سیستمی از طریق icharter.ir و دفاتر مرکزی و فرودگاهی شرکت هواپیمایی مطابق بخشنامه شرکت هواپیمایی برگزارکننده پرواز و پروازهای چارتری تنها از طریق icharter.ir مطابق شرایط و مقررات چارترکننده امکان پذیر است. مطابق بخشنامه شرکت های هواپیمایی و شرایط و مقررات چارترکنندگان ممکن است بلیطی غیر قابل کنسل و استرداد باشد. شرایط و مقررات تغییر و کنسلی در زمان خرید به اطلاع رزرو کننده رسیده است و وی موافقت خود را با آن اعلام نموده است.